ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
Δ/ΝΣΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
ΤΜΗΜΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ
Ταχ.Δ/νση :Δημοκρατίας 31
Ταχ.κώδικας: 72200 Ιεράπετρα
Tηλέφωνο: 28423-40360
FAX: 28420-26706
e-mail: aperaki@0448.syzefxis.gov.gr

Αρ. Πρωτ.11525
Ιεράπετρα 15-9-2015

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

Για τις Βουλευτικές Εκλογές της 2Οης Σεπτεμβρίου  2015 για την ανάδειξη αντιπροσώπων στο Ελληνικό Κοινοβούλιο

ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Έχοντας υπόψη:

  • Τις διατάξεις του Ν. 3852/2010 (ΦΕΚ 87/2010 τ.Α΄) «Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης-Πρόγραμμα Καλλικράτης».
  • Των παρ. 1 και 2 του άρθρου 39, 55 και 56  του Π.Δ. 26/2012 (ΦΕΚ 57Α΄) «Κωδικοποίηση σ’ ενιαίο κείμενο των διατάξεων της νομοθεσίας για την εκλογή βουλευτών».
  • Του Π.Δ. 66/2015 (ΦΕΚ 107Α΄) «Διάλυση της Βουλής, προκήρυξη εκλογής Βουλευτών και σύγκληση της νέας Βουλής».
  • Του άρθρου 1 του Π.Δ. 4/2013 (ΦΕΚ 10Α΄) «Καθορισμός των βουλευτικών εδρών κάθε εκλογικής περιφέρειας για τις γενικές βουλευτικές εκλογές»
  • Τη με αριθμ. 32/2015 Εγκύκλιο του Υπουργείου Εσωτερικών και Διοικητικής Ανασυγκρότησης με θέμα : « Καθορισμός εκλογικών τμημάτων και καταστημάτων ψηφοφορίας για τις γενικές βουλευτικές εκλογές της 20ης Σεπτεμβρίου 2015».
  • Τη με αριθμ.31/2015 Εγκύκλιο Υπουργείου Εσωτερικών με θέμα : «Ψηφοφορία Ετεροδημοτών».
  • Το με αριθμ. πρωτ. 30350/1-9-2015 έγγραφο του Υπουργείου Εσωτερικών και Διοικητικής Ανασυγκρότησης με θέμα « Αποστολή εκλογικού υλικού ( τμήματα ετεροδημοτών των Δήμων της περιοχής ευθύνης σας».
  •  Τις με αριθμ.πρωτ. 106900/3-9-2015. 106897/3-9-2015 αποφάσεις της Αντιπεριφερειάρχη Λασιθίου , με την οποία καθορίστηκαν για το Νομό Λασιθίου τα Εκλογικά Τμήματα και τα καταστήματα ψηφοφορίας του Νομού Λασιθίου καθώς και ειδικά εκλογικά τμήματα και καταστήματα ψηφοφορίας ετεροδημοτών Ν. Λασιθίου για τις γενικές βουλευτικές εκλογές της 20ης Σεπτεμβρίου 2015.
  • Τη με αριθμ. 50 από 7-9-2015 απόφαση του Πρωτοδικείου Λασιθίου με την οποία ανακηρύχθηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν υποψήφιοι βουλευτές της εκλογικής περιφέρειας Λασιθίου για τις εκλογές της 20ης Σεπτεμβρίου 2015.
  • Τη με αριθμ. 193 από 11-9-2015 απόφαση του Α΄ Τμήματος του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχθηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν συνδυασμοί υποψηφίων βουλευτών της εκλογικής περιφέρειας Λασιθίου για τις ανωτέρω εκλογές.
  • Τη με αριθμ. 193 από 11-9-2015 απόφαση του Α΄ Τμήματος του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχθηκαν οι υποψήφιοι βουλευτές Επικράτειας κάθε κόμματος για τις ίδιες εκλογές.
  • Τη με αριθμ.111223/15-9-2015 απόφαση της Αντιπεριφεριάρχη Λασιθίου.

Γνωστοποιούμε ότι:

Την 20η Σεπτεμβρίου 2015 ημέρα Κυριακή και ώρα 07:00 μέχρι 19:00 θα διενεργηθούν στην Περιφέρεια του Δήμου μας εκλογές για την ανάδειξη αντιπροσώπων στο Ελληνικό Κοινοβούλιο και στα τμήματα που καθορίστηκαν με τις αριθμ. αποφάσεις 106900/3-9-2015, 106897/3-9-2015 της Αντιπεριφερειάρχη Λασιθίου.

Ειδικότερα γνωστοποιούμε ότι :

Για τις γενικές βουλευτικές εκλογές της 20ης Σεπτεμβρίου 2015 ανακηρύχθηκαν για την εκλογική περιφέρεια Λασιθίου:

Α. Οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων:

α. ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

  1. ΘΡΑΨΑΝΙΩΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Μιχαήλ
  2. ΜΠΑΛΟΘΙΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γρηγορίου
  3. ΚΑΖΑΜΙΑ ΕΙΡΗΝΗ του Εμμανουήλ
  4. ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

β. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

  1. ΠΛΑΚΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωσήφ
  2. ΚΟΥΝΕΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Φανουρίου
  3. ΒΛΑΣΣΗ ΕΛΕΝΗ του Φιλίππου
  4. ΜΑΥΡΙΚΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σταύρου

γ. ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. ΣΥΚΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ τουΓεωργίου
  2. ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΙΟΥΛΙΑ του Μιχαήλ

δ. ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

  1. ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Γεωργίου
  2. ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΑΚΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ (ΦΑΝΗΣ) του Αντωνίου
  3. ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑ του Στυλιανού
  4. ΛΥΔΑΚΗ ΑΝΝΑ του Ανδρέα

ε. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΣΥΜΕΩΝ τουΚωνσταντίνου
  2. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπυρίδωνος
  3. ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ τουΝικολάου
  4. ΚΟΤΣΙΦΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Νικολάου

στ. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

  1. ΑΪΒΑΛΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ευθυμίου
  2. ΣΚΟΡΔΥΛΗ ΜΑΡΙΑ του Αντωνίου
  3. ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Μιχαήλ
  4. ΨΥΧΟΓΙΟΥ – ΛΙΑΝΟΥΔΑΚΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΧΑΡΑ) του Αντωνίου

ζ. ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

  1. ΚΤΙΣΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Γεωργίου

η. ΟΑΚΚΕ-Οργάνωση για την Ανασυγκρότηση του ΚΚΕ

  1. ΓΑΛΑΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Χρήστου

θ. ΚΟΙΝΩΝΙΑ

  1. ΣΤΟΚΟΥ ΕΛΕΝΗ του Γεωργίου

ι. ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ.)

  1. ΚΟΥΡΟΥΠΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ τουΝικολάου
  2. ΧΑΤΖΑΝΤΩΝΑΚΗ ΣΟΦΙΑ του Ιωάννου
  3. ΔΑΜΑΣΚΗΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Εμμανουήλ

ια. ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

  1. ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου
  2. ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ρούσσου
  3. ΚΑΛΙΜΑΝΤΖΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Ευαγγέλου
  4. ΤΖΩΡΤΖΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Νικολάου

ιβ. δημιουργία, ξανά! Θάνος Τζήμερος

  1. ΛΟΥΝΤΡΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Νικολάου

ιγ. ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

  1. ΠΛΕΥΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Μηνά
  2. ΞΕΝΙΔΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Θεοδώρου

ιδ. ΚΚΕ(μ-λ) – Μ-Λ ΚΚΕ – ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

  1. ΔΕΛΟΓΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Ευστρατίου

ιε. ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ -ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας – εκλογική συνεργασία με Εργατικό Επαναστατικό Κόμμα – Ε.Ε.Κ. & ανένταχτους/ες αγωνιστές/στριες της αριστεράς

  1. ΛΟΥΚΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Νικολάου
  2. ΚΥΡΙΛΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του Φειδία
  3. ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Δημητρίου

ιστ. ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΙΣ «ΕΛ.ΛΑ.Σ»

  1. ΚΡΙΚΖΩΝΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Περικλή

ιζ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)

  1. ΒΓΟΝΤΖΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Νικολάου
  2. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Γεωργίου
  3. ΠΛΑΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Κωνσταντίνου

 

Β. Οι κατωτέρω συνδυασμοί υποψηφίων της Επικράτειας:

α. ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

  1. ΔΡΑΓΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ανδρέα
  2. ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ του Βασιλείου
  3. ΚΟΤΖΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Άγγελου
  4. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ζαχαρία
  5. ΓΑΒΡΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
  6. ΦΙΛΙΝΗ ΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου
  7. ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ τουΓρηγορίου
  8. ΜΕΣΚΟΣ ΜΑΡΚΟΣ του Κωνσταντίνου
  9. ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ τουΘεμιστοκλή
  10. ΤΡΙΓΑΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ τουΑγησιλάου
  11. ΚΟΝΙΟΡΔΟΥ ΛΥΔΙΑ του Εμμανουήλ
  12. ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αγγέλου

β. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

  1. ΦΟΡΤΣΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Πέτρου
  2. ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννου
  3. ΚΕΡΑΜΕΩΣ ΝΙΚΗ του Κωνσταντίνου
  4. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου
  5. ΧΗΝΟΦΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Διονυσίου
  6. ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ ΑΝΤΥΠΑΣ του Συμεών
  7. ΧΟΛΕΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη
  8. ΓΟΥΣΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σπυρίδωνος
  9. ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Ευθυμίου
  10. ΜΑΝΟΥΣΑΚΑ – ΤΣΙΡΙΝΤΑΝΗ ΠΑΓΩΝΑ του Νικολάου
  11. ΠΕΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Θεοδώρου
  12. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του Θωμά

γ. ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

  1. ΠΑΠΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ηλία
  2. ΣΑΡΑΤΣΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
  3. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του Βασιλείου
  4. ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
  5. ΤΣΑΓΓΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σπυρίδωνος
  6. ΣΧΟΙΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σωτηρίου
  7. ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στυλιανού

 Ζ. ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

  1. ΔΙΑΜΑΝΤΟΥΡΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ – ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ του Ιωάννη
  2. ΚΑΡΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου
  3. ΣΚΟΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη
  4. ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου
  5. ΜΑΤΣΑΓΓΑΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Δημητρίου
  6. ΜΑΡΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου
  7. ΚΑΛΑΒΡΕΖΟΥ ΙΟΛΗ – ΔΕΣΠΟΙΝΑ τουΚωνσταντίνου
  8. ΜΥΡΙΒΗΛΗ ΕΛΕΝΗ του Χαραλάμπους
  9. ΒΛΑΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ τουΚωνσταντίνου
  10. ΜΠΑΛΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΓΙΑΝΝΑ) του Θωμά
  11. ΧΡΟΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
  12. ΑΛΙΒΙΖΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ – ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου

ε. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

  1. ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ τουΝικολάου
  2. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ τουΔημητρίου
  3. ΧΙΩΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Νικολάου
  4. ΡΙΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΕΡΗ) του Ιωάννη
  5. ΟΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Γεωργίου
  6. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Ελευθερίου
  7. ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
  8. ΠΡΩΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
  9. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΜΑΡΙΑ – ΕΙΡΗΝΗ (ΜΑΙΡΗΝΗ) συζ. Αναστασίου
  10. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Σπυρίδωνα
  11. ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανέστη
  12. ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ανδρέα

στ. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

  1. ΤΡΕΜΟΝΤΙ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΑΡΙ του ΤζωνΟγκάστ
  2. ΚΛΕΙΔΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Διονυσίου
  3. ΣΟΦΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ (ΧΡΗΣΤΟΣ) του Κωνσταντίνου
  4. ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
  5. ΑΡΒΑΝΙΤΗ – ΠΡΕΒΕΖΑΝΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του Ανδρέα
  6. ΜΕΤΑΞΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Βασιλείου
  7. ΒΑΡΔΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του Σωτηρίου
  8. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΖΗΣΗΣ τουΚωνσταντίνου
  9. ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ τουΔημητρίου
  10. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου
  11. ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ του Νικολάου

ζ. ΚΟΙΝΩΝΙΑ

  1. ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

η. ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ.)

  1. ΣΤΑΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Παναγιώτη
  2. ΒΟΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικηφόρου – Φωκά
  3. ΡΑΠΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αλεξάνδρου
  4. ΓΕΩΡΓΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πολυκράτη
  5. ΚΑΛΛΙΑΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του Ευαγγέλου
  6. ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του Γεωργίου
  7. ΓΚΙΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου
  8. ΜΑΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Ιακώβου
  9. ΜΑΡΓΩΜΕΝΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αθανασίου
  10. ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ (ΜΑΝΟΣ) του Λουλούδη

θ. ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

  1. ΓΛΕΖΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Νικολάου
  2. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) του Διονυσίου
  3. ΚΥΡΙΤΣΗ ΑΓΛΑΪΑ του Λαζάρου
  4. ΠΟΡΤΑΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του Σταύρου
  5. ΜΩΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Μάρκου
  6. ΜΑΟΥΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Γεωργίου
  7. ΜΑΝΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου
  8. ΣΠΑΝΟΥΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Κωνσταντίνου
  9. ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΣΙΣΣΥ) του Πέτρου
  10. ΤΣΟΜΠΑΝΟΓΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Γεωργίου
  11. ΜΑΚΑΡΩΝΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ελευθερίου
  12. ΝΕΓΡΕΠΟΝΤΗ-ΔΕΛΙΒΑΝΗ ΜΑΡΙΑ του Αμβροσίου

ι. δημιουργία, ξανά! Θάνος Τζήμερος

  1. ΠΑΠΑΚΥΡΙΤΣΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ του Γεωργίου
  2. ΜΠΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βενιζέλου-Ελευθερίου
  3. ΤΣΙΜΠΕΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Βαλσάμη
  4. ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Τηλέμαχου
  5. ΚΟΥΤΣΑΝΤΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου

ια. ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

  1. ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΗΡΩ – ΓΕΩΡΓΙΑ του Γεωργίου
  2. ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αποστόλου
  3. ΜΠΑΤΣΑΡΙΣΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Εμμανουήλ
  4. ΝΑΣΙΚΑ ΖΩΗ του Ιωάννη
  5. ΠΑΤΡΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Ευαγγέλου
  6. ΝΙΑΤΣΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
  7. ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ του Ιωάννη
  8. ΑΓΓΕΛΙΝΑ ΜΑΡΙΕΛΕΝΑ του Νικολάου
  9. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΟΡΑΛΙΑ του Χρήστου
  10. ΔΡΑΓΑΣΗΣ ΗΛΙΑΣ του Ιακώβου
  11. ΡΟΥΠΑΚΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Διονυσίου
  12. ΠΑΠΑΠΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩ του Νικολάου

ιβ. ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ -ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας – εκλογική συνεργασία με Εργατικό Επαναστατικό Κόμμα – Ε.Ε.Κ. & ανένταχτους/ες αγωνιστές/στριες της αριστεράς

  1. ΓΚΑΡΓΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Χρίστου
  2. ΓΟΥΝΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Αναστασίου
  3. ΓΡΟΛΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
  4. ΔΕΣΥΛΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ τουΝικολάου
  5. ΜΠΙΣΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ του Σπύρου
  6. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ τουΑλεξάνδρου
  7. ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αριστείδη
  8. ΤΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του Ευαγγέλου
  9. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Παναγιώτη
  10. ΦΕΛΕΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευαγγέλου
  11. ΦΩΤΕΛΛΗ ΕΙΡΗΝΗ του Ηλία-Ιωάννη
  12. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου

ιγ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ – ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)

  1. ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Στεφάνου
  2. ΚΟΝΤΙΑΔΗΣ ΞΕΝΟΦΩΝ του Ιωάννη
  3. ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Χρήστου
  4. ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Ξενοφώντος
  5. ΚΑΤΡΙΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη
  6. ΜΗΤΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΛΙΑΝ) του Δημητρίου
  7. ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ του Αγγέλου
  8. ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΚΗ ΧΑΡΙΤΙΝΗ του Νικολάου
  9. ΓΑΡΥΦΑΛΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ιωάννη
  10. ΒΑΡΔΑΚΑΣΤΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου
  11. ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Σπυρίδωνος
  12. ΛΑΛΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

Το πρόγραμμα αυτό να τοιχοκολληθεί έξω από κάθε κατάστημα ψηφοφορίας και σε σημεία ανακοινώσεων του δήμου ή της κοινότητας και των συνοικισμών αυτών.

Ο Δήμαρχος Ιεράπετρας

Θεοδόσιος Καλαντζάκης