ethnosimo

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Πληροφ.:

Σ. Δαγαλάκη Τηλ. :  28423-40365
Ε. Προιστάκη Τηλ. : 28423-40366
Ιεράπετρα 12-10-2017
Αριθμός πρωτ.: 11622

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Α. Προς τον κ. Δήμαρχο
Β. Προς τους κ.κ. Δημοτικούς Συμβούλους:

1. Ασπραδάκη Γεώργιο14. Μαχαιρά Μιχαήλ
2. Βιαννιτάκη Μιχαήλ15. Μυλωνά- Μαμαντοπούλου Ειρήνη
3. Βλάσση Ελένη16. Πανταζή Αργύριο
4. Βρυγιωνάκη  Εμμανουήλ17. Παπαδοπετράκη Ανδρέα
5. Ζερβάκη Εμμανουήλ18. Πετρά Αντώνιο
6. Κορνάρο Χαράλαμπο19. Προϊστάκη Γεώργιο
7. Κοτσιφάκη Μαρία20. Σκυβάλου- Ρουμελιωτάκη Μαρία
8. Κουγιουμουτζάκη Γεώργιο21. Σουραβλή Χριστόφορο
9. Λιανάκη Γεώργιο22. Σπυριδάκη  Μιχαήλ
10. Λουτσέτη Εμμανουήλ23. Τζιρβελάκη Ιωάννη
11. Μαστοράκη Γεώργιο24. Φραγκούλη   Εμμανουήλ
12. Μαστοράκη   Πέτρο25. Χανιωτάκη Νικόλαο
13. Μαχαιρά Ιάκωβο26. Χατζημαρκάκη Χρυσούλα

Γ. Προς την Πρόεδρο της Δημοτικής Κοινότητας Ιεράπετρας κ. Κοκολάκη – Περακάκη Ευπραξία, με την παράκληση να ενημερώσει τα μέλη του συμβουλίου της Δημοτικής Κοινότητας, για τα θέματα της ημερήσιας διάταξης.

Δ. Προς τους Προέδρους των Τοπικών Κοινοτήτων, με την παράκληση να ενημερώσουν τα μέλη των συμβουλίων τους, για τα θέματα της ημερήσιας διάταξης και προς τους Εκπροσώπους των Τοπικών Κοινοτήτων κ.κ.:

1. Αλεξάκη Εμμανουήλ (Ρίζας)11. Πιτροπάκη Νικόλαο (Σχινοκαψάλων)
2. Γερακιανάκη Εμμανουήλ (Ανατολής)12. Ραπάνη Γεώργιο (Παχ. Άμμου)
3. Δαμασκηνάκη Εμμανουήλ (Μουρνιών)13. Ρεμεδιάκη Ιωάννη (Καβουσίου)
4. Δασκαλάκη Ιωάννη (Γδοχίων)14. Σακκαδάκη- Μπαχλιτζανάκη Μαρία (Αγ. Ιωάννη)
5. Ζουμπουλάκη Ιωάννη (Σταυροχωρίου)15. Σκουλούδη Εμμανουήλ (Μεσελέρων)
6. Κουρμουλάκη   Εμμανουήλ (Ορεινού)16. Σουργιαδάκη Ιωάννη (Κ. Χωριού)
7. Λαμπράκη   Κωνσταντίνο (Μεταξοχωρίου)17. Στεφανάκη Σταύρο (Αγ. Στεφάνου)
8. Μαστοράκη Εμμανουήλ (Μακρυλιάς)18. Ταυλάκη Γεώργιο (Μύθων)
9. Παντελάκη Αλέξανδρο (Μύρτου)19. Τσακιράκη Γεώργιο (Μαλών)
10. Πετσαγγουράκη Αιμίλιο (Χριστού)20. Ψυλλινάκη- Μπιλανάκη Ειρήνη (Καλαμαύκας)

 

Σας προσκαλούμε, στις 16 Οκτωβρίου 2017, ημέρα Δευτέρα και ώρα 18.30 μ.μ., σε τακτική συνεδρίαση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, για να συζητήσουμε τα παρακάτω θέματα:

  1. Τροποποίηση προϋπολογισμού και τεχνικού προγράμματος έτους 2017 (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  2. 3η Αναμόρφωση προϋπολογισμού του ΝΠΔΔ «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Μιχαήλ Παπαδάκης).
  3. Συζήτηση και λήψη απόφασης σχετικά με τη μεταφορά αποθεματικών των Δήμων στην Τράπεζα της Ελλάδος (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  4. Διενέργεια ή μη έκτακτου διαχειριστικού ελέγχου στην πρώην Δημοτική Επιχείρηση «ΜΙΝΩΣ» (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  5. Προμήθεια καυσίμων και λιπαντικών του Δήμου και των Νομικών του Προσώπων για το έτος 2018 (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  6. Προμήθεια ειδών καθαριότητας και ευπρεπισμού του Δήμου και των Νομικών του Προσώπων (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  7. Σύναψη Προγραμματικής Σύμβασης με τον ΕΣΔΑΚ για τη διαχείριση Σταθμού Μεταφόρτωσης Απορριμμάτων (ΣΜΑ) Ιεράπετρας (Εισηγητής: Γεώργιος Ασπραδάκης).
  8. Έγκριση Μελέτης και εκτέλεσης του έργου «Διαμόρφωση δημοτικών κτιρίων» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  9. Έγκριση Μελέτης και εκτέλεσης του έργου «Συμπληρωματικές εργασίες ασφαλτοστρώσεως δρόμων Δήμου Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  10. Συγκρότηση Δημοτικής Επιτροπής Διαβούλευσης (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.).
  11. Μεταβολές σχολικών μονάδων για το σχολικό έτος 2018-2019 (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.).
  12. Κατανομή πιστώσεων για κάλυψη λειτουργικών δαπανών σχολείων (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.).
  13. Κατηγοριοποίηση των αθλητικών εγκαταστάσεων του Δήμου Ιεράπετρας (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  14. Στήριξη βιοκαλλιεργητών θερμοκηπιακών εγκαταστάσεων, για τη λήψη οικονομικής ενίσχυσης (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.).
  15. Έγκριση πρωτοκόλλων οριστικής παραλαβής εργασιών του Δήμου (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  16. Έγκριση πρωτοκόλλου προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου «Βελτίωση-αντιστήριξη δημοτικής οδού προς Σχινοκάψαλα» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  17. Έγκριση 2ου Τελικού Τακτοποιητικού Πίνακα Εργασιών του έργου «Ανάπλαση οικισμού Καβουσίου» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  18. Σύσταση επιτροπής προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου «Κατασκευή δικτύων ηλεκτροφωτισμού και αποκατάσταση κοινόχρηστων χώρων οικισμού Ανατολής» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  19. Σύσταση επιτροπής προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου «Κατασκευή ποδηλατοδρόμου και διαμόρφωση πεζοδρόμου, περιοχής νέου σχεδίου πόλης Ιεράπετρας (στην οδό Παπανδρέου από Μ. Αλεξάνδρου έως Ρ. Κούνδουρου» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  20. Σύσταση επιτροπής προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου «Συμπλήρωση δικτύων ύδρευσης – αποχέτευσης οικισμού Ανατολής» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  21. Σύσταση επιτροπής προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου «Ολοκλήρωση αποχετευτικών δικτύων οικισμού Σχινοκαψάλων» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  22. Σύσταση επιτροπής προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου «Συντήρηση επισκευή διδακτηρίου 1ου Γυμνασίου Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  23. Παραχώρηση χρήσης αίθουσας Κοινοτικού Καταστήματος Κάτω Χωριού στο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων Δημ. Σχολείου (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.).
  24. Ανασυγκρότηση Επιτροπής Αγροτικών θεμάτων του Δήμου (Εισηγητής: Αργύριος Πανταζής).
  25. Έκφραση άποψης επί της Στρατηγικής Μελέτης Περιβαλλοντικών Επιπτώσεων που αφορά «Σχέδιο Διαχείρισης Λεκανών Απορροής Ποταμών του Υδατικού Διαμερίσματος Κρήτης» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  26. Έγκριση 1ου ΑΠΕ του έργου «Αποκατάσταση – Συμπλήρωση υποδομών γηπέδου 5χ5 Παχείας Άμμου» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  27. Έγκριση μετακίνησης Δημάρχου στην Αθήνα και σχετικής δαπάνης (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.).

Ο Πρόεδρος  Δ.Σ.

Ηλίας Νταραράς