ethnosimo-nomarxias

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ                                                                                             Ιεράπετρα   30-09-2019
ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ                                                                                                       Αριθμός πρωτ.: 14968
ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
Πληροφ.: Πρόεδρο Δ.Σ
Τηλ.   :  28423-40365

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Α. Προς τον κ. Δήμαρχο

Β. Προς τους κ.κ. Δημοτικούς Συμβούλους:

  1. Αγγελάκη Γεώργιο 14. Μουζουράκη Αλέξανδρο
  2. Αντωνάκη Γεώργιο 15. Πανταζή Αργύρη
  3. Ασπραδάκη Γεώργιο 16. Παπαδάκη Νεκτάριο
  4. Αστροπεκάκη Κωνσταντίνο 17. Παπαδοπετράκη Ανδρέα
  5. Βλάσση Ελένη 18. Πετρά Αντώνιο
  6. Βρυγιωνάκη Εμμανουήλ 19. Προϊστάκη Γεώργιο
  7. Γεωργαλάκη Εμμανουήλ 20. Σαραντώνη Ιωάννη
  8. Ζερβάκη Εμμανουήλ 21. Σαρρή Παναγιώτη
  9. Κοτσιφάκη Μαρία 22. Σκυβάλου-Ρουμελιωτάκη Μαρία
10. Κουγιουμουτζάκη Γεώργιο 23. Χατζάκη Σταύρο
11. Μαστοράκη Πέτρο 24. Χατζημαρκάκη Χρυσούλα (Χρύσα)
12. Ματζαράκη Νικόλαο 25. Χηνόπουλο Αθανάσιο
13. Μεραμβελιωτάκη Νικόλαο 26. Ψιμουλάκη Μιχαήλ

Γ. Προς τον Πρόεδρο της Κοινότητας Ιεράπετρας κ. Χατζάκη Γεώργιο, με την παράκληση να ενημερώσει τα μέλη του συμβουλίου της Κοινότητας, για το θέμα της ημερήσιας διάταξης.

Δ. Προς τους Προέδρους των Κοινοτήτων του Δήμου Ιεράπετρας, με την παράκληση να ενημερώσουν τα μέλη των συμβουλίων τους, για το θέμα της ημερήσιας διάταξης:

  1. Αλεξάκη  Εμμανουήλ (Ρίζας) 11. Λαμπράκη Κωνσταντίνο (Μεταξοχωρίου)
  2. Βερίγο Χρήστο (Μακρυλιάς) 12. Παντελάκη Αλέξανδρο (Μύρτου)
  3. Βολυράκη Μαρία  (Μαλών) 13. Πετσαγγουράκη  Αιμίλιο (Χριστού)
  4. Δαμασκηνάκη Ιωάννη (Μουρνιών) 14. Πιτροπάκη Μιχαήλ (Σχινοκαψάλων)
  5. Δασκαλάκη Ιωάννη (Γδοχίων) 15. Πυργιωτάκη Εμμανουήλ (Λάκη)  (Κ.Χωριού)
  6. Ζαχαρόπουλο Βασίλειο (Ανατολής) 16. Ραπάνη  Γεώργιο  (Π.Άμμου)
  7. Ζουμπουλάκη Ιωάννη (Σταυροχωρίου) 17. Σκουλούδη Εμμανουήλ (Μεσελέρων)
  8. Κουρμουλάκη Εμμανουήλ (Ορεινού) 18. Ταυλάκη Γεώργιο  (Μύθων)
  9. Κρασσά Κωνσταντίνο (Καλαμαύκας) 19. Τσαμπανάκη Εμμανουήλ (Αγ.Στεφάνου)
10. Κυδωνάκη Εμμανουήλ (Αγ.Ιωάννη) 20. Χαλκιαδάκη Μαρία (Καβουσίου)

 

Σας προσκαλούμε, στις ο4 Οκτωβρίου 2019, ημέρα Παρασκευή και ώρα 14.30 μ.μ., σε τακτική συνεδρίαση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, για να συζητήσουμε τα παρακάτω θέματα:

  1. Τροποποίηση προϋπολογισμού και τεχνικού προγράμματος (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη).
  2. Ορισμός υπεύθυνου διαχείρισης λογαριασμών έργων Προγράμματος Δημοσίων Επενδύσεων (ΠΔΕ) στην Τράπεζα της Ελλάδος (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη).
  3. Άνοιγμα τραπεζικού λογαριασμού στην Τράπεζα της Ελλάδος (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη).
  4. Έγκριση τριμηνιαίας έκθεσης εκτέλεσης προϋπολογισμού 2ου τριμήνου 2019 (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη).
  5. Καταβολή χρηματικού βοηθήματος άρθρου 202 του Ν.3463/2006 (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη).
  6. Επιχορήγηση ΚΠΕ Ιεράπετρας- Νεάπολης (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη).
  7. Απευθείας εκμίσθωση του δημοτικού ακινήτου στη θέση «Κάτω Κορυφή Κούτσουλα» της Κοινότητας Ορεινού για εγκατάσταση σταθμού βάσης κινητής τηλεφωνίας (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη).
  8. Συζήτηση επί αιτήματος εργαζομένων στο Δήμο Ιεράπετρας με το πρόγραμμα Κοινωφελούς Εργασίας του ΟΑΕΔ, για παράταση του Προγράμματος (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη).
  9. Χορήγηση παράτασης προθεσμίας της εργασίας «Μεταφορά ανακυκλώσιμων υλικών» (Εισηγήτρια: Μαρία Σκυβάλου-Ρουμελιωτάκη).
  10. Έγκριση 1ου Ανακεφαλαιωτικού Πίνακα Εργασιών (ΑΠΕ) και 1ου Πρωτοκόλλου Κανονισμού Τιμών Μονάδων Νέων Εργασιών (ΠΚΤΜΝΕ) του έργου «Νέο Κέντρο Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών με Αναπηρία Ιεράπετρας- Κ.Δ.Α.Π. ΜΕΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Γεωργαλάκης).
  11. Χορήγηση παράτασης χρόνου εργασιών του έργου «Κατασκευή δεξαμενών ύδρευσης ΔΕ Ιεράπετρας Δήμου Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Γεωργαλάκης).
  12. Χορήγηση παράτασης προθεσμίας εκτέλεσης του έργου «Κατασκευή (ανόρυξη) υδρευτικής γεώτρησης Δήμου Ιεράπετρας Τ.Κ. Ανατολής στη θέση «Λιβάδια» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Γεωργαλάκης).
  13. Χορήγηση παράτασης προθεσμίας εκτέλεσης της προμήθειας του έργου αυτεπιστασίας «Συμπληρωματικές εργασίες ασφαλτοστρώσεων δρόμων Δήμου Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Γεωργαλάκης).
  14. Έγκριση 2ου Ανακεφαλαιωτικού Πίνακα Εργασιών (ΑΠΕ) και χορήγηση παράτασης προθεσμίας εκτέλεσης του έργου «Επισκευή & συντήρηση οικίας Ναπολέοντα & ηλεκτροφωτισμός οδού Ναπολέοντα» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Γεωργαλάκης).
  15. Έγκριση 1ου Ανακεφαλαιωτικού Πίνακα Εργασιών (ΑΠΕ) και χορήγηση παράτασης προθεσμίας εκτέλεσης του έργου «Συντηρήσεις σχολικών κτιρίων Δήμου Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Γεωργαλάκης).
  16. Έγκριση 1ου Ανακεφαλαιωτικού Πίνακα Εργασιών (ΑΠΕ) και χορήγηση παράτασης προθεσμίας εκτέλεσης του έργου «Αντικατάσταση ηλεκτρικής εγκατάστασης στο 1ο Γυμνάσιο Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Γεωργαλάκης).
  17. Παραχώρηση χρήσης αιθουσών του Κλειστού Γυμναστηρίου «Μάρκος Φωνιαδάκης» (Εισηγήτρια: Χρύσα Χατζημαρκάκη).
  18. Ορισμός εκπροσώπων του Δήμου στη διαχειριστική επιτροπή του ΚΠΕ Ιεράπετρας-Νεάπολης (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.).
  19. Ορισμός εκπροσώπου του Δήμου στη Γενική Συνέλευση των μετόχων της Αναπτυξιακής Λασιθίου Α.Α.Ε. ΟΤΑ (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.).
  20. Ορισμός εκπροσώπων και επιστημονικών συνεργατών του Δήμου στο Σύνδεσμο Ελαιοκομικών Δήμων Κρήτης (Σ.Ε.ΔΗ.Κ) (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.).
  21. Ορισμός Προέδρου Δημοτικής Επιτροπής Παιδείας και παραγωγικών τάξεων που θα εκπροσωπηθούν για την επόμενη διετία (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.).
  22. Έγκριση 1ου Ανακεφαλαιωτικού Πίνακα Εργασιών (ΑΠΕ) του έργου «Αναβάθμιση χώρου εργοστασίου «ΜΙΝΩΣ» (Πάρκο εκθεσιακών και πολιτιστικών δραστηριοτήτων»» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Γεωργαλάκης).

Ο Πρόεδρος  Δ.Σ.
Ευάγγελος Μπινιχάκης