ethnosimo

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Πληροφ.:

Σ. Δαγαλάκη Τηλ. :  28423-40365
Ε. Προιστάκη Τηλ. : 28423-40366
Ιεράπετρα 16-03-2018
Αριθμός πρωτ.: 3206

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Α. Προς τον κ. Δήμαρχο
Β. Προς τους κ.κ. Δημοτικούς Συμβούλους:

1. Ασπραδάκη Γεώργιο 14. Μαχαιρά Μιχαήλ
2. Βιαννιτάκη Μιχαήλ 15. Μυλωνά- Μαμαντοπούλου Ειρήνη
3. Βλάσση Ελένη 16. Πανταζή Αργύριο
4. Βρυγιωνάκη  Εμμανουήλ 17. Παπαδοπετράκη Ανδρέα
5. Ζερβάκη Εμμανουήλ 18. Πετρά Αντώνιο
6. Κορνάρο Χαράλαμπο 19. Προϊστάκη Γεώργιο
7. Κοτσιφάκη Μαρία 20. Σκυβάλου- Ρουμελιωτάκη Μαρία
8. Κουγιουμουτζάκη Γεώργιο 21. Σουραβλή Χριστόφορο
9. Λιανάκη Γεώργιο 22. Σπυριδάκη  Μιχαήλ
10. Λουτσέτη Εμμανουήλ 23. Τζιρβελάκη Ιωάννη
11. Μαστοράκη Γεώργιο 24. Φραγκούλη   Εμμανουήλ
12. Μαστοράκη   Πέτρο 25. Χανιωτάκη Νικόλαο
13. Μαχαιρά Ιάκωβο 26. Χατζημαρκάκη Χρυσούλα

Γ. Προς την Πρόεδρο της Δημοτικής Κοινότητας Ιεράπετρας κ. Κοκολάκη – Περακάκη Ευπραξία, με την παράκληση να ενημερώσει τα μέλη του συμβουλίου της Δημοτικής Κοινότητας, για τα θέματα της ημερήσιας διάταξης.

Δ. Προς τους Προέδρους των Τοπικών Κοινοτήτων, με την παράκληση να ενημερώσουν τα μέλη των συμβουλίων τους, για τα θέματα της ημερήσιας διάταξης και προς τους Εκπροσώπους των Τοπικών Κοινοτήτων κ.κ.:

1. Αλεξάκη Εμμανουήλ (Ρίζας) 11. Πιτροπάκη Νικόλαο (Σχινοκαψάλων)
2. Γερακιανάκη Εμμανουήλ (Ανατολής) 12. Ραπάνη Γεώργιο (Παχ. Άμμου)
3. Δαμασκηνάκη Εμμανουήλ (Μουρνιών) 13. Ρεμεδιάκη Ιωάννη (Καβουσίου)
4. Δασκαλάκη Ιωάννη (Γδοχίων) 14. Σακκαδάκη- Μπαχλιτζανάκη Μαρία (Αγ. Ιωάννη)
5. Ζουμπουλάκη Ιωάννη (Σταυροχωρίου) 15. Σκουλούδη Εμμανουήλ (Μεσελέρων)
6. Κουρμουλάκη   Εμμανουήλ (Ορεινού) 16. Σουργιαδάκη Ιωάννη (Κ. Χωριού)
7. Λαμπράκη   Κωνσταντίνο (Μεταξοχωρίου) 17. Στεφανάκη Σταύρο (Αγ. Στεφάνου)
8. Μαστοράκη Εμμανουήλ (Μακρυλιάς) 18. Ταυλάκη Γεώργιο (Μύθων)
9. Παντελάκη Αλέξανδρο (Μύρτου) 19. Τσακιράκη Γεώργιο (Μαλών)
10. Πετσαγγουράκη Αιμίλιο (Χριστού) 20. Ψυλλινάκη- Μπιλανάκη Ειρήνη (Καλαμαύκας)

 

Σας προσκαλούμε, στις 21 Μαρτίου 2018, ημέρα Τετάρτη και ώρα 18.00 μ.μ., σε τακτική συνεδρίαση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, για να συζητήσουμε τα παρακάτω θέματα:

  1. Τροποποίηση προϋπολογισμού και τεχνικού προγράμματος έτους 2018 (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  2. Εκλογή υδρονομέων θερινής αρδευτικής περιόδου 2018 (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  3. Υλοποίηση Προγραμμάτων Άθλησης για Όλους (Π.Α.γ.Ο.) 2018-2019 (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  4. Λήψη περιοριστικών μέτρων άρδευσης στην Τ.Κ. Αγ.Στεφάνου, για τη θερινή αρδευτική περίοδο 2018 (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  5. Τροποποίηση της με αρ.335/2013 απόφασης ΔΣ, για παροχή εξουσιοδότησης και στην Αναπληρώτρια Ειδική Ταμία του Δήμου (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  6. Άνοιγμα τραπεζικών λογαριασμών ειδικού σκοπού, για τη διαχείριση της πάγιας προκαταβολής Δημοτικής Κοινότητας και Τοπικών Κοινοτήτων και ορισμός υπεύθυνων κίνησής τους (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  7. Αποδοχή αιτήσεων σπουδαστών ΤΕΙ για πρακτική άσκηση στο Δήμο Ιεράπετρας (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  8. Έγκριση πρωτοκόλλων οριστικής παραλαβής εργασιών (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  9. Προμήθεια καυσίμων Δήμου και Νομικών του Προσώπων έτους 2018 (Εισηγήτρια: Χρυσούλα Χατζημαρκάκη).
  10. Ματαίωση διάλυσης της σύμβασης του έργου «Επείγουσες εργασίες προστασίας αλιευτικού καταφυγίου Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  11. 1η αναμόρφωση προϋπολογισμού έτους 2018 του ΝΠΔΔ «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Γεωργαλάκης).
  12. Επέκταση των συμβάσεων προμήθειας καυσίμων έτους 2017-2018 του ΝΠΔΔ «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας» και αύξηση συμβατικού χρόνου παράδοσης (Εισηγητής: Εμμανουήλ Γεωργαλάκης).
  13. Έγκριση διεξαγωγής Διεθνούς Φεστιβάλ Ντοκυμαντέρ Ιεράπετρας υπό την αιγίδα του Δήμου (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.).
  14. Κατανομή πιστώσεων για λειτουργικές δαπάνες σχολείων (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.).
  15. Δωρεάν παραχώρηση χρήσης χώρου του Δήμου σε εθελοντή κτηνίατρο για την πραγματοποίηση στειρώσεων, σήμανσης και καταγραφής αδέσποτων ζώων συντροφιάς (Εισηγητής: Αργύριος Πανταζής).
  16. Έγκριση έκθεσης εκτίμησης προσκυρούμενου τμήματος δημοτικού οικοπέδου στο ΟΤ2 εντός του εγκεκριμένου σχεδίου πόλης Ιεράπετρας στη θέση «Κάτω Μερά» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  17. Έγκριση 1ου ΑΠΕ του έργου «Διαμόρφωση οδού Ουρανίας Παπαϊωάννου» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  18. Τροποποίηση της με αριθμό 205/2014 απόφασης Δ.Σ. «Ορισμός ΔΣ του ΝΠΔΔ με την επωνυμία Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Ιεράπετρας (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.).
  19. Αντικατάσταση μέλους στην επιτροπή αγροτικών θεμάτων (Εισηγητής: Αργύριος Πανταζής).
  20. Συγκρότηση επιτροπής προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου «Αναπλάσεις κοινοχρήστων χώρων Δ.Ε. Ιεράπετρας (οικ. Μαλών)» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  21. Συγκρότηση επιτροπής προσωρινής και οριστικής παραλαβής του έργου «Αναπλάσεις κοινοχρήστων χώρων Δ.Ε. Μακρύ Γιαλού (οικ. Σταυροχωρίου)» (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  22. Έγκριση κοπής και αντικατάστασης δέντρων (Εισηγητής: Εμμανουήλ Λουτσέτης).
  23. Έγκριση δαπάνης μετακίνησης Δημάρχου (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.).

Ο Πρόεδρος  Δ.Σ.

Ηλίας Νταραράς