ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΝΟΜΟΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ
ΔΗΜΟΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Πληροφ.: Σ. Δαγαλάκη
Τηλ. : 28423-40325
Ιεράπετρα 04-12- 2015
Αριθμός πρωτ.: 15374

ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Α. Προς τον κ. Δήμαρχο
Β. Προς τους κ.κ. Δημοτικούς Συμβούλους:

1. Ασπραδάκη Γεώργιο 14. Μυλωνά- Μαμαντοπούλου Ειρήνη
2. Βλάσση Ελένη 15. Νταραρά Ηλία
3. Βρυγιωνάκη Εμμανουήλ 16. Πανταζή   Αργύριο
4. Γερακιανάκη Εμμανουήλ 17. Παπαδοπετράκη   Ανδρέα
5. Ζερβάκη Εμμανουήλ 18. Πετρά Αντώνιο
6. Κορνάρο Χαράλαμπο 19. Προϊστάκη     Γεώργιο
7. Κοτσιφάκη Μαρία 20. Σκυβάλου- Ρουμελιωτάκη Μαρία
8. Κουγιουμουτζάκη Γεώργιο 21. Σουραβλή Χριστόφορο
9. Λιανάκη Γεώργιο 22. Σουργιαδάκη Αικατερίνη
10. Λουτσέτη Εμμανουήλ 23. Σπυριδάκη Μιχαήλ
11. Μαστοράκη Γεώργιο 24. Φραγκούλη   Εμμανουήλ
12. Μαστοράκη   Πέτρο 25. Χανιωτάκης Νικόλαος
13. Μαχαιρά Μιχαήλ 26. Χατζημαρκάκη Χρυσούλα

Γ. Προς την Πρόεδρο της Δημοτικής Κοινότητας Ιεράπετρας κ. Κοκολάκη- Περακάκη Ευπραξία, με την παράκληση να ενημερώσει τα μέλη του συμβουλίου της Δημοτικής Κοινότητας, για τα θέματα της ημερήσιας διάταξης.

 Δ. Προς τους Προέδρους των Τοπικών Κοινοτήτων, με την παράκληση να ενημερώσουν τα μέλη των συμβουλίων τους, για τα θέματα της ημερήσιας διάταξης και προς τους Εκπροσώπους των Τοπικών Κοινοτήτων κ.κ.:

1. Αλεξάκη Εμμανουήλ (Ρίζας) 11. Πιτροπάκη Νικόλαο (Σχινοκαψάλων)
2. Γερακιανάκη Εμμανουήλ (Ανατολής) 12. Ραπάνη Γεώργιο (Παχ. Άμμου)
3. Δαμασκηνάκη Εμμανουήλ (Μουρνιών) 13. Ρεμεδιάκη Ιωάννη (Καβουσίου)
4. Δασκαλάκη Ιωάννη (Γδοχίων) 14. Σακκαδάκη- Μπαχλιτζανάκη Μαρία (Αγ. Ιωάννη)
5. Ζουμπουλάκη Ιωάννη (Σταυροχωρίου) 15. Σκουλούδη Εμμανουήλ (Μεσελέρων)
6. Κουρμουλάκη   Εμμανουήλ (Ορεινού) 16. Σουργιαδάκη Ιωάννη (Κ. Χωριού)
7. Λαμπράκη   Κωνσταντίνο (Μεταξοχωρίου) 17. Στεφανάκη Σταύρο (Αγ. Στεφάνου)
8. Μαστοράκη Εμμανουήλ (Μακρυλιάς) 18. Ταυλάκη Γεώργιο (Μύθων)
9. Παντελάκη Αλέξανδρο (Μύρτου) 19. Τσακιράκη Γεώργιο (Μαλών)
10. Πετσαγγουράκη Αιμίλιο (Χριστού) 20. Ψυλλινάκη- Μπιλανάκη Ειρήνη (Καλαμαύκας)

Σας προσκαλούμε στις 9 Δεκεμβρίου 2015, ημέρα Τετάρτη και ώρα 18.00, σε τακτική συνεδρίαση, στην αίθουσα του Δημοτικού Συμβουλίου, για να συζητήσουμε τα παρακάτω θέματα:

  1. Αρμοδιότητες Δημοτικής Αστυνομίας (Εισηγητής: Εμμ. Φραγκούλης)
  2. Ανάκληση της με αρ. 191/2014 απόφασης Δ.Σ., που αφορά στην τροποποίηση του Κανονισμού Καθαριότητας   (Εισηγητής: Πρόεδρος Δ.Σ.)
  3. Απευθείας ανάθεση, μετά από διαπραγμάτευση της «Προμήθεια εξοπλισμού Κέντρου πληροφόρησης ανθρωπογενούς περιβάλλοντος στον οικισμό Ανατολής Δ. Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Εμμ. Φραγκούλης)
  4. Παραχώρηση χρήσης του Δημοτικού Σχολείου Ανατολής στο Σώμα Ελλήνων Προσκόπων για πραγματοποίηση εκδρομής (Εισηγητής: Ηλίας Νταραράς)
  5. Οριοθέτηση θέσεων Στάσιμου Εμπορίου Δήμου Ιεράπετρας (Εισηγητής: Εμμ. Φραγκούλης)
  6. Έγκριση προϋπολογισμού και Ο.Π.Δ. 2016 του Ν.Π.Δ.Δ. «Περιβάλλον Δήμου Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Μιχ.Σπυριδάκης)
  7. Έγκριση προϋπολογισμού και Ο.Π.Δ. έτους 2016 του Ν.Π.Δ.Δ. «ΚΟΙΝΩ.ΠΟΛΙΤΙ.Α Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Χρυσ. Χατζημαρκάκη)
  8. Έγκριση προϋπολογισμού και Ο.Π.Δ. έτους 2016 του Ν.Π.Δ.Δ. «Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Ιεράπετρας (Εισηγητής: Αντ.Πετράς)
  9. Χορήγηση παράτασης προθεσμίας περαίωσης και έγκρισης 1ου ΑΠΕ του έργου «Κέντρο πληροφόρησης φυσικού περιβάλλοντος στον οικισμό Καλαμαύκας» (Εισηγητής: Εμμ. Λουτσέτης)
  10. Έγκριση 2ου ΑΠΕ (τελικού) του έργου «Αναπλάσεις οικισμών Γδοχίων, Μουρνιών, Μύθων Δ. Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Εμμ. Λουτσέτης)
  11. Αποδοχή της με αριθμ. 21635/19-11-2015 Απόφασης Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων και των ειδικών όρων έγκρισης υπογραφής σύμβασης του έργου «Κατασκευή δεξαμενών άρδευσης τοπικών κοινοτήτων Μύθων, Μεταξοχωρίου και Χριστού Δήμου Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Εμμ. Λουτσέτης)
  12. Χορήγηση παράτασης προθεσμίας περαίωσης του υποέργου (1) «Αποχέτευση Τ.Κ. Παχείας Άμμου (Φάση Β΄) (Εισηγητής: Εμμ. Λουτσέτης)
  13. Xορήγηση παράτασης προθεσμίας περαίωσης του έργου «Ολοκληρωμένη παρέμβαση εξοικονόμηση ενέργειας στις κτιριακές εγκαταστάσεις του Δήμου Ιεράπετρας» (Εισηγητής: Εμμ. Λουτσέτης)
  14. Έγκριση τακτοποιητικού πίνακα εργασιών του έργου «Συμπλήρωση δικτύων ύδρευσης αποχέτευσης οικισμού Ανατολής»   (Εισηγητής: Εμμ. Λουτσέτης)
  15. Έγκριση τακτοποιητικού πίνακα εργασιών του έργου «Αποχέτευση Τ.Κ. Παχείας Άμμου (Β΄Φάση)»   (Εισηγητής: Εμμ. Λουτσέτης)
  16. Έγκριση τακτοποιητικού πίνακα εργασιών του έργου «Ολοκλήρωση αποχετευτικών δικτύων οικισμού Αγ.Στεφάνου» (Εισηγητής: Εμμ. Λουτσέτης)
  17. Έγκριση τακτοποιητικού πίνακα εργασιών του έργου «Ολοκλήρωση αποχετευτικών δικτύων Σχινοκαψάλων» (Εισηγητής: Εμμ. Λουτσέτης)
  18. Έγκριση έκθεσης εκτίμησης για την μετατροπή της υποχρέωσης της εισφοράς γης σε χρήμα της εταιρίας Τζαράκης Α.Ε.
  19. Ορισμός μελών επιτροπών παραλαβής προμηθειών (Εισηγητής: Εμμ. Φραγκούλης)
  20. Σύσταση επιτροπής παροχής γνώμης προς το Δημοτικό Συμβούλιο για την καταστροφή αντικειμένων που δεν έχουν καμία αξία (άρ.199 παρ 6 Ν. 3463/2006)- Γραφείου Μηχανοργάνωσης (Εισηγητής: Εμμ. Φραγκούλης)
  21. Τροποποίηση της με αρ 256/2014 απόφασης Δ.Σ. (Συγκρότηση της Επιτροπής Τουρισμού) (Εισηγητής: Μαρία Σκυβάλου- Ρουμελιωτάκη)
  22. Έγκριση μετακινήσεων του Δημάρχου στην Αθήνα και σχετικών δαπανών   (Εισηγητής: Εμμ. Φραγκούλης)
  23. Διαγραφή τελών ύδρευσης (Εισηγητής: Χαρ. Κορνάρος)

Ο Πρόεδρος Δ.Σ.

Ιωάννης Τζιρβελάκης